-

اگر تا کنون اصول طراحی سایت را مورد بررسی قرار داده اید، احتمالا بیشتر از این است که با نگرش زیر آشنا شوید: "طراحی وب در حال حاضر بسیار آسان است. با سرعت رعد و برق سریع اینترنت و مرورگرهای پیشرفته، طراحان به سختی باید با هرگونه محدودیتی که روزهای اولیه وب را تشکیل می دهند، مقابله کنند. یک وب سایت، بیش از هر زمان، یک بوم طراح است. "

این ممکن است به اندازه کافی درست از نظر کسی که در حال حاضر با اصول اولیه راحت است، اما اگر عباراتی مانند "سیستم شبکه پاسخگو CSS" و "فونت وب گوگل" برای شما بیگانه هستند، سپس به جهنم به نظر می رسد "oh-so-easy" طراحی وب هنوز ممکن است گمانه زنی به نظر برسد.

به رسمیت شناختن این، ما مجموعه ای از اساسی ترین مقدمات طراحی وب را با ابتکار عمل در ذهن داریم. البته، هرگز فکر بدی برای بررسی مبانی نیست، حتی اگر خود را یک عقل بدانید.

1. سیستم های شبکه

از زمان اختراع کدکس در قرن اول، شبکه مشخص شده است که چگونه ما می خوانیم. هزاران تن از تغییرات، شامل تنظیمات مختلف ردیف و ستون، در طول زمان ظهور کرده اند.

فکر کنید که متن و تصاویر در کتاب ها، روزنامه ها و مجلات قرار گرفته اند. این ها سیستم هایی هستند که بیشتر یا کمتر به طور مستقیم بر روی وب منتقل می شوند و کار می کنند. کلام به عقل: بسیاری از طراحان تلاش کرده اند از نام "خلاقیت" از شبکه جلوگیری کنند؛ بسیاری از این وبسایت ها خوانده نشده است.

در دنیایی که مردم آن را دارند، اگر احتمال بیشتری برای مرور وب در گوشی ها و رایانه های لوحی ندارند، نسبت به رایانه های سنتی، مسئله «طراحی پاسخگو» طراحی شده است که به شیوه صاف و عمدی به اندازه صفحه های کوچکتر ترجمه می شود .

برای ساده تر ساختن زندگی ما، تعداد زیادی از سیستم های شبکه ای از پیش ساخته ساخته شده است که پاسخگو هستند، سازگار با زبان های برنامه نویسی اصلی و به طور کلی رایگان برای دانلود هستند.

برخی از آنهایی که محبوب هستند 960.gs ، Grid و Grid Grid است ، اما لیست گزینه های خوب واقعا بزرگ است، و بعضی از آنها پیچیده تر از دیگران است. این یک مقاله خوب از WebDesignerDepot است تا شما را شروع کند.

البته، اگر شما احساس پرماجرا هستید یا احساس کنید که پروژه شما یک راه حل واقعا منحصر به فرد را می خواهد، به هر حال، خودتان را ایجاد کنید.

2. سلسله مراتب بصری

ما اخیرا یک مقاله کامل در این زمینه برای طراحی سایت نوشتیم، بنابراین در اینجا مختصر خواهیم گفت. در واقع، این واقعیت شناخته شده است که در بسیاری از فرهنگ ها، مردم از چپ به راست و بالا به پایین خواندن. با این حال، این نیز یک واقعیت شناخته شده است که در این پارامترها، رفتار خواندن به دنبال مجموعه ای بسیار پیچیده ای از قوانین است. این به خصوص در مورد اینترنت است که در آن مردم واقعا صفحات را "اسکن" بسیار بیشتر از "خواندن" آنها.

صفحات وب خوب در پاسخ به این الگوهای خواندن اندازه گیری شده با قرار دادن عناصر مهم مانند لوگو، تماس به عمل یا یک تصویر کلیدی در امتداد محورهایی که خواننده انتظار دارد اسکن کند، ساخته شده است. اینها معمولا "F" یا "Z" شکل می گیرند.

فراتر از آن، سلسله مراتب بصری در مورد نشان دادن به خوانندگان چیزی است که باید ابتدا خواند و چه باید بعد خوانده شود. پس از قرار دادن صفحه، این ممکن است شامل استراتژی هایی مانند اندازه فونت، فاصله، جهت جفت و نوشتن قلم، و همچنین استفاده از رنگ های برجسته.

3. فونت های ایمن وب

در سال 2014، اصطلاح "فونتهای ایمن وب" در حال حاضر به عنوان چیزی از انحرافی شناخته می شود. در روزهای اولیه اینترنت، مرورگرها تعداد محدودی از فونت ها را پشتیبانی می کردند - معمولا فقط کسانی بودند که قبلا در نرم افزار پردازش کلمه کاربران نصب شده بودند - و اگر از این ها عقب نشینی کنید، بعضی از بازدیدکنندگان فقط دیدن نمادهای تصادفی را نشان می دهند.

امروزه هنوز هم درست است که برخی از فونتها توسط اکثر مرورگرها پشتیبانی میشوند در حالیکه دیگر فونتها نیستند، اما تعدادی از گزینه های ایمن وب به لطف پذیرش آنچه که در مرورگرهای مدرن به کار رفته است، فونت چهره شناخته شده است. در واقع، بسیاری از طراحان از داشتن بیش از حد برای انتخاب، شکایت دارند.

خدمات فونت مبتنی بر هزینه عبارتند از Typekit ، WebINK ، Fontdeck وFontspring . همچنین اگر فایلی را از طریق سرویسهای رایگان مانند فونت وب گوگل جستجو کنید، می توانید فونت های زیبا را نیز پیدا کنید. در اینجا خلاصه ای از فونت وب رایگانCreativeBloq است.

اکنون که می دانید کجا نگاه کنید، فقط چند قاعده کلی وجود دارد که باید در ذهن داشته باشید:

•فونت های سریف برای سرفصل ها هستند

در طراحی وب، فونت های serif همیشه برای سرفصل ها محفوظ است، زیرا در اندازه های کوچک آنها سخت است که بخوانند. متن بدن باید به طور کلی بدون انعکاس باشد.

•فونت ها را حداقل نگه دارید

برای کاهش هدر رفتن، تعداد فونت های مختلف را در یک وب سایت به حداقل برسانید. دو یا سه در بیشترین. برای کسب اطلاعات بیشتر، مقاله اخیر ما را درباره جفت شدن فونت های هوشمند بررسی کنید.

•فضای زیادی را نگیرید

به یاد داشته باشید که برخی از فایل های فونت می تواند بسیار عظیم باشد، و این به طور بالقوه می تواند زمان بارگذاری یک وب سایت را کند کند.

4. تصاویر و رنگ

اصول تصویر و قرار دادن رنگ به ویژه برای طراحی وب منحصر به فرد نیست، بنابراین ما در اینجا عمق بیشتری نخواهیم گذاشت. حداکثر اصلی نگه داشتن این است: آن را از دست ندهید.

برای رنگ:

•پالت رنگ خود را حداقل نگه دارید

همانند فونت ها، فقط به 2 یا 3 رسیده اند. آنها باید از نام تجاری میزبان، در حالی که خدمت می کنند تا بخش های مهم را برجسته کنند، همانطور که در بخش "سلسله مراتب بصری" اشاره شده است.

•رنگ کوری را در نظر بگیرید

یکی دیگر از ملاحظات ارزشمند در پشت ذهن شما این واقعیت است که چیزی شبیه به 5٪ از (مرد) جمعیت رنگین کمان است.

برای تصاویر:

•حداقل حرکت را حفظ کنید

اجتناب از تصاویری که حرکت می کنند. مقاومت در مورد فلاش حتی GIF ها بسیار سوال برانگیز هستند، مگر اینکه با حداکثر مهارت اجرا شوند. به طور کلی، مطالعات نشان می دهد که بینندگان وب سایت هایی را که هنوز حفظ می شوند، ترجیح می دهند.

•تصاویر را با ذکاوت انتخاب کنید

از تصاویر به سادگی به عنوان راهی برای پر کردن فضای استفاده نکنید؛ بازدیدکنندگان فورا این را انتخاب خواهند کرد و ممکن است علاقه شما به صفحه شما را از دست بدهند.در عوض، فقط تصاویری را استفاده کنید که اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می دهند که متن همراهی را نشان می دهند یا چیزی را درباره محصول توضیح می دهند. این مقاله در Designinstruct این موضوع را عمیق تر بررسی می کند.

•همیشه با تمام محدودیت های صدور مجوز تصویر سهام پایبند باشید

از محدودیت های مجوز مرتبط با تصاویر خود آگاهی داشته باشید. اکثر تصاویر دارای حق نسخه برداری هستند، به این معنی که شما یا مشتریتان باید طبق نیازهایتان از آنها استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از مقالات گذشته که نوشته اید، خود را با این موضوع آشنا کنید.

• اندازه فایل ها را کوچک نگه دارید

اطمینان حاصل کنید که اندازه تصویر شما کم است (رزولوشن صفحه 72 پیکسل). تصاویر اغلب 60٪ و یا بیشتر از اندازه صفحه وب / زمان بارگذاری را تشکیل می دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای مشاوره و یا سفارش طراحی سایت با ما در ارتباط باشید:

موبایل و تلگرام : 09126863580

021-44491770 - 021-44491771تلفن های تماس :

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : يکشنبه 14 مرداد 1397 | 13:48 | نویسنده : سارا راد |